301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
01 Kasım 2019 - Cuma 14:36
 
Edremit’te öğrenciler 2 ton çöp topladı
Van’ın Edremit Belediyesi tarafından Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı öğrencilerinin katılımıyla Van Gölü sahilinde başlatılan temizlik kampanyasında yaklaşık 2 ton çöp toplandı.
Gündem Haberi


 

Edremit Belediyesi öncülüğünde Lalapaşa Parkı’nda Vangölü sahilinde başlatılan temizlik kampanyasına Edremit Belediye Başkan Yardımcısı Ercan Karahan, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Müdüresi Rezzan Bayram, okul öğrencileri ve öğretmenler katıldı. Denetim serbestlik yükümlülerinin de destek verdiği temizlik çalışmalarında öğrencilerle birlikte 2 ton çöp toplandı. Öğrenciler sahil boyunca topladıkları çöpleri, çöp poşetlerine doldurarak, temizlik araçlarının alması için hazır hale getirdiler.

 

Öğrencilerle birlikte çöp toplayan ve daha sonra açıklamalarda bulunan Edremit Belediye Başkan Yardımcısı Ercan Karahan, vatandaşlara çevrenin temiz tutulması ve Vangölü’nün korunması noktasında çağrıda bulundu. Başkan Karahan, “Lütfen bize binlerce yıl öncesinden aktarılan, binlerce yıldır insanımızın kullandığı bu Van Gölü’nü bize emanet edildiği şekilde, biz de sonraki nesillere emanet edelim. Gelecek nesillere yaşanılır bir dünya bırakmak hepimizin görevidir. Bu bilinçle hareket edilmesi konusunda herkesin duyarlı olmasını istiyoruz” dedi.

 

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Müdiresi Rezzan Bayram da Edremit Belediyesi’ne teşekkür ederek, okulları adına bunun daha bir başlangıç olduğunu belirterek, çok daha kapsamlı temizlik programları düzenleyeceklerini kaydetti. 

 

Kaynak: Editör: Van Objektif
 
Etiketler: Edremit’te, öğrenciler, 2, ton, çöp, topladı,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv Arama
Haber Yazılımı