Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
23 Haziran 2020 - Salı 12:13
 
İpekyolu Kaymakamı Aslan: "Bizi oyalamaya çalışıyorlar"
Van'ın İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan, ilçe genelinde depremden kalma ağır hasarlı binalarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. "Ağır hasarlı kararı çıkmış hala mahkemeye veren ve mahkeme süreciyle bizi oyalamaya çalışıyorlar" diyen Aslan, en kısa sürede çoğunun yıkılacağını kaydetti.
Gündem Haberi


Van'ın İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan, ilçedeki çalışmalarla ilgili önemli görüşlerde bulundu. 

Van FM’de Ziya Türk tarafından hazırlanan Van’da Gündem Programı’nın konuğu olan İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan, Van’da çevre konusunda önemli çalışmalara imza attıklarını söyledi. 

"BİZİ OYALAMAYA ÇALIŞIYORLAR"
Depremden kalma yıkılması gereken birçok yapı bulunduğunu belirten Başkan Vekili Aslan, “Bununla alakalı ilgili birimlere bilgi verdik. Çevre ve Şehircilik Müdürlüğüne, AFAD’a bildirdik. Burada inanılmaz bir direnç var. Ağır hasarlı kararı çıkmış hala mahkemeye veren ve mahkeme süreciyle bizi oyalamaya çalışıyorlar. Buradaki amaç süreci uzatmak. Bununla alakalı prestij caddelerimiz var. Prestij caddelerimizde iş yapacağız, bir şeyler yapacağız. Buna karşı direnç gösteriyorlar. Bazı binalarda yargı süreci olduğu için yıkamıyoruz. Bu konuda kararlıyız ve hedefimiz var. En kısa sürede çoğunu yıkacağız” ifadelerini kullandı.

"ŞEHRİN EN BÜYÜK ÇÖP YÜKÜ BİZDE"
Günlük ortalama 350-400 ton civarında çöp topladıklarını belirten Başkan Vekili Aslan, “Şehrin en büyük çöp toplama ekibi de bizde, yükte bizde. Yüzde 80’nine yakın neredeyse merkezin çöpünü bizim İpekyolu Belediyesi temizliyor ve topluyor. Çevre korumada yaklaşık olarak 400 ekibimiz var. Kendi rutin alanlarından ziyade Şamran Kanalı’na, Erçek Gölü’ne, Sıhke Gölü’ne şehrin dağına taşına girip temizlik yapıyorlar ve bunu rutin olarak sürdürüyorlar. Bunun yanı sıra sokaklarımızı sürekli yıkıyoruz ve bunu rutin haline getirdik. Günlük 350-400 ton civarında çöp çıkıyor. Bu anlamda ekiplerimiz 3 vardiya halinde şehre hizmet anlamında yapıyorlar. Hatta bu temizlikler bazen halaylar eşliğinde yapıldı ve birçok ulusal kanalda da haber konusu oldu. Enkaz, hafriyat temizliğini de bu arkadaşlarımız yapıyor. Şuana kadar 10 bin ton enkaz hafriyat kaldırıldı. Bütün metruk binaları yıkıyoruz. Özellikle açtığımız yolların üzerinde bulunan metruk yapıları ve tehlike arz eden yerleri çevre koruma ekiplerimiz kaldırıyor” diye konuştu.

Kaynak: Editör: Van Objektif
 
Etiketler: İpekyolu, Kaymakamı, Aslan:, "Bizi, oyalamaya, çalışıyorlar",
Yorumlar
Ulusal Gazeteler


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv Arama
Haber Yazılımı