Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
02 Temmuz 2020 - Perşembe 10:20
 
Van'da cezaevinden çıkarak aldığı hibe desteği ile patron oldu!
Van'da cezaevinden çıkarak aldığı hibe desteği ile kendi işini kuran Fazıl Kara’ya Van Cumhuriyet Başsavcısı Oğuzhan Dönmez tarafından ‘hayırlı olsun’ ziyareti gerçekleştirildi.
Gündem Haberi


Van Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından yükümlülerin rehabilitasyonu ve topluma kazandırılması çalışmaları kapsamında yükümlülere yönelik mesleki kurslar açıldı. Kursların sonunda yükümlülere belge verilerek, KOSGEB’le işbirliği içerisinde girişimcilik kursu verilerek girişimcilik belgesi almaları sağlandı.

EN FAZLA HİBE DESTEĞİ VAN'A

Belge almaya hak kazanan yükümlülere İŞKUR tarafından açılan engelli ve eski hükümlülere yönelik hibe destek programlarına proje hazırlanarak yapılan başvurularda, 2018 yılında 4, 2019 yılında 22 ve 2020 yılında ise 45 proje kabul edildi. 141 Denetimli Serbestlik Müdürlükleri arasında en fazla projesi kabul edilen Van Denetimli Serbestlik Müdürlüğü oldu.

 

 

TEK KULLANIMLIK TERLİK VE MASKE ÜRETİYOR

Tek kullanımlık terlik, maske ve hijyen malzemeleri üretim projesi kabul edilen ve işini kuran Fazıl Kara’ya Van Cumhuriyet Başsavcısı Oğuzhan Dönmez tarafından ‘hayırlı olsun’ ziyareti gerçekleştirildi. Ziyarette konuşan Başsavcı Dönmez, “Bundan sonrada mesleki kurs ve iş yeri açma projeleri Cumhuriyet Başsavcılığımız Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından ara verilmeden devam edecektir” şeklinde konuştu. 

Kaynak: Editör: Van Objektif
 
Etiketler: Van'da, cezaevinden, çıkarak, aldığı, hibe, desteği, ile, patron, oldu!,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv Arama
Haber Yazılımı