Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
23 Haziran 2020 - Salı 12:17
 
Van İl Sağlık Müdürü Sünnetçioğlu'dan vatandaşlara çağrı!
Van İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, vatandaşlara tedbiri elden bırakmayın çağrısında bulunarak şehirlerarası otobüs ve havayollarıyla seyahatlerdeki bulaş riskine dikkat çekti.
Sağlık Haberi


Van İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, Doç. Dr. Sünnetçioğlu, tüm dünyada devam eden ve fiziksel temas, solunum gibi yollarla çok hızlı bir şekilde bulaşan korona virüs salgınının halk sağlığı açısından oluşturduğu riski yönetebilmek adına sosyal hareketliliği ve kişiler arası teması azaltmak, sosyal izolasyonu sağlamanın hayati önem taşıdığı söyledi.

SEYAHAT ETMEK İSTEYEN VATANDAŞLARA UYARI

Doç. Dr. Sünnetçioğlu, "Elbette bu yeni süreçte vatandaşlarımızın da yerine getirmesi gereken bazı yükümlülükler var. Seyahat etmek isteyen vatandaşlarımızdan tedbirler kapsamında sağlıkları için gerekliliklerin yerine getirildiğinden emin olacaklar. Aksi halde virüsün yayılımı hızlanarak vaka sayısı ve buna bağlı olarak tedavi gereksinimi duyacak kişi sayısını arttıracak. Bu durum da toplum sağlığı düzeninin ciddi şekilde bozulmasına sebep olacak. Temizlik, maske ve mesafe, yeni normalin vazgeçilmezleri haline getirmemiz gerekir." dedi.

İŞYERLERİNE TEDBİR ÇAĞRISI

Kurallara riayeti en üst düzeyde tutarsak, bu sürecin daha hızlı geçeceğini belirten Sünnetçioğlu, "Kurallara uyulmaması halinde Allah göstermesin salgının yeniden yayılmasına neden olabilinir. Ayrıca haziran ayında başlanan öğrenci sınavlarıyla de gerekli tedbirler yetkili kurumlarımızca alınmaktadır. Sınava girecek öğrencilerimize de sağlık ve başarı diliyorum. Normalleşmenin başladığı ilk sektörlerden korona virüs salgınının seyrine göre restoran, kafe, berber, kuaför, AVM’ler, sinema salonları, eğlence alanları, spor merkezleri ve çocuk oyun alanları gibi kalabalık ortak kullanım alanları gibi yerlerin de sosyal mesafeye, maske ve hijyen kurallarına uygun şekilde çalışması ricasında bulunuyorum” dedi.

Kaynak: Editör: Van Objektif
 
Etiketler: Van, İl, Sağlık, Müdürü, Sünnetçioğlu'dan, vatandaşlara, çağrı!,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv Arama
Haber Yazılımı