Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
23 Haziran 2020 - Salı 12:17
 
Van OSB'de salgının üretim ve istihdama etkileri masaya yatırıldı!
Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez başkanlığında Van Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda koronavirüs salgının üretim ve istihdamdaki etkileri masaya yatırıldı.
Ekonomi Haberi


Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez başkanlığında Van Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti Toplantısı gerçekleştirildi. 

İLK KEZ YENi BİNADA YAPILDI

Koronavirüs salgını ile beraber Van Organize Sanayi Bölgesi'ndeki son durumun masaya yatırıldığı toplantının ardından konuşan OSB Başkanı Memet Aslan,  “Toplantımızı Valimiz Mehmet Emin Bilmez Beyin başkanlığında ve değerli heyet üyelerimizin katılımlarıyla gerçekleştirdik. Toplantımızı ilk defa yapımını tamamladığımız yeni idari hizmet binamızda gerçekleştirdik. Yeni hizmet binamız başta valimiz olmak üzere tüm kıymetli heyet üyelerinden takdir aldı. Nezih, modern ve kullanım açısında son derece verimli bir tasarımla imar edilen mekânımız, sanayicimize ve ilimize inşallah hayırlı hizmetlere vesile olur." dedi.

 

 

TEKSTİL BÖLGESİ ELE ALINDI

Toplantıda organize sanayi bölgesinin genel durumunun değerlendirildiğini kaydeden Başkan Aslan, "Salgın sürecinin mali piyasalara etkileri, üretim ve istihdam üzerindeki tesirleri tartışıldı. Yeni normalleşme kuralları çerçevesinde ticari hayatın geleceği konuşuldu. Salgın sonrası üretimin canlanması ve istihdamın ivme kazanması yönünde görüş alışverişinde bulunuldu. OSB’mize kurulacak ve alt yapı çalışmalarına başlanan tekstil bölgesinin bir an evvel bitmesi, üretim ve istihdama hazır hale getirilmesi için çalışmaların takibi yönünde görüş birliğine varıldı. OSB’mize arsa tahsisi başvurusunda bulunan firmaların talepleri değerlendirildi. Yatırım için uygun bulunan firmalara tahsisler yapıldı. OSB’mizin son üç aylık mali bilançolarının analizi yapıldı. Kıymetli heyet üyelerinin öneri ve tavsiyeleri alındı. Herkesin ortak hedefi ilimizin kalkınması ve büyümesi için yatırım alanlarını artırmak, işsizliğin çözümü için de yeni üretim alanlarını çoğaltmaktır." şeklinde konuştu. 

 

 

VALİ BİLMEZ SANAYİCİLERİ ZİYARET ETTİ

Toplantı sonrası sanayicilere moral vermek amacıyla Vali Bilmez ve heyet üyelerinin fabrika ziyaretlerinde bulunduğunu kaydeden Aslan, "Üretimler ve çalışmalar hakkında bilgi aldılar. Bizler de OSB yönetimi olarak valimize özellikle sokağa çıkma kısıtlamalarının olduğu dönemlerde üretimin devamlılığı ve tedarik zincirinin kopmaması adına sanayimize ve sanayicimize olan pozitif yaklaşımlarından dolayı teşekkürlerimizi ilettik. İnşallah toplantımızın sanayimize ve ilimize hayırlı sonuçları olacaktır” dedi. İHA

 

Kaynak: Editör: Van Objektif
 
Etiketler: Van, OSB'de, salgının, üretim, ve, istihdama, etkileri, masaya, yatırıldı!,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv Arama
Haber Yazılımı